مصرف مشروبات الکلی بعد از کاشت مو

595
مصرف مشروبات الکلی بعد از کاشت مو

مراقبت های بعد از کاشت مو :

کاشت موی طبیعی یک عمل جراحی سرپایی ساده است اما درعین سادگی این عمل بسیار حساس است و باید به صورت دقیق انجام شود. به همین جهت علاوه بر مهارت متخصص در انجام کاشت، باید نکات علمی، فنی و مراقبت های بعد از کاشت مو رعایت شود تا نتیجه عمل به بهترین شکل طاهر شود و بیمار رضایتمندی کامل از نتیجه را داشته باشد.

همانطور که می دانید روش های کاشت مو متفاوت هستند اما نکاتی که در بحث مراقبت های بعد از کاشت باید رعایت شوند در همه روش ها تقریباً به یک شکل است. تنها تفاوت های کوچکی در دو روش کاشت موی FIT و کاشت موی FUT وجود دارد که در مقاله مراقبت بعد از کاشت مو به روش fit و مراقبت بعد از کاشت مو به روش fut ارائه شده است. موضوعی که می خواهیم در این مقاله به آن بپردازیم در مورد مصرف مشروبات الکلی بعد از کاشت مو و تأثیرات آن در نتیجه کاشت است.

کاشت موی طبیعی

مصرف مشروبات الکلی بعد از کاشت مو :

متاسفانه برخی از افراد به مصرف الکل اعتیاد دارند اما لازم است بدانند که اگر قصد انجام کاشت مو دارند باید تا چند هفته قبل و بعد از کاشت مو مصرف نوشیدنی های الکل دار اعم از آبجو، ودکا و … را متوقف نمایند زیرا مصرف الکل علاوه بر اینکه می تواند آثار مخربی بر روی فولیکول های مو ایجاد نماید و باعث تخریب آنها شود، می تواند باعث ایجاد تغییر در روند طبیعی گردش خون شده و همچنین تأثیر داروهای بی حسی را کاهش دهد و بیمار در حین عمل درد را احساس کند.

دلیل دیگر عدم مصرف مشروبات الکلی بعد از کاشت مو این است که نوشیدن بیش از حد الکل به شکل اتانول و مشروبات الکی می تواند مشکل آفرین باشد. به این دلیل که اتانول بر روی پلاکت های خون تأثیر می گذارد و باعث ایجاد اختلال در سیستم لخته شدن خون می گردد در نتیجه می تواند باعث ایجاد خونریزی شدید در حین کاشت مو و پس از آن شود. مصرف الکل مانع از به هم پیوستن پلاکت ها و لخته شدن خون می گردد که در این صورت خونریزی زیادی در محل برداشت و کاشت موها ایجاد می گردد و در نهایت این امر باعث تخریب فولیکول های مو پس از کاشت خواهد شد.

مصرف مشروبات الکلی بعد از کاشت مو

علاوه بر این ها مصرف الکل می تواند اثرات مخربی بر روی کبد بگذارد مثل اختلال در عوامل لخته شدن خون تولیدی در کبد. در نتیجه توصیه می شود تا چند هفته مصرف مشروبات الکلی بعد از کاشت مو و قبل از آن متوقف گردد زیرا مصرف حتی یک واحد نمونه اتانول، می تواند خطر خونریزی را در عرض یک تا دو ساعت افزایش دهد. با کنار گذاشتن مصرف مشروبات الکلی و سیگار کشیدن بعد از کاشت مو می توان درصد موفقیت کاشت مو را افزایش داد و بدون نگرانی از خونریزی و آسیب رسیدن به گرافت های پیوندی، نتایج قابل قبولی را از عمل کاشت مو انتظار داشت.

لینک های مرتبط :
کلاه گذاشتن بعد از کاشت مو | مراحل رشد مو بعد از کاشت شستشو بعد از کاشت مو |  تغذیه بعد از کاشت مو عوارض کاشت مو دلمه های بعد از کاشت مو | کاشت مو بدون بانک مو  

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید