کاشت مو به روش FUG

248
کاشت مو

کاشت مو به روش FUG :


کاشت مو به روش FUG یا پیوند واحد فولیکولی یک روش کاشت مو است که به صورت جراحی انجام می شود و راهی برای درمان ریزش مو است.البته این روش بیشتر به عنوان مکملی برای انجام کاشت مو مورد استفاده قرار می گیرد.

روش FUG یکی از روش های سنتی کاشت مو است که نسبت به روشهای کاشت مو FIT و روش کاشت مو FUT قدیمی تر است. روند کار این روش شباهت بسیار زیادی به کاشت مو به روش FUT دارد که در آن یک نوار پوستی از بانک مو که حاوی فولیکول های مو است از پشت سر جدا شده و سپس فولیکول های مو زیر میکروسکوپ و توسط تکنسین تقسیم بندی می شوند و در انتها به هد و یا به ناحیه مورد نیاز انتقال داده می شوند.

توجه داشته باشید که میزان برداشت مو به بانک موی فرد بستگی دارد اما در روش fug نمی توان بیشتر از 2000 الی 4000 تار مو برداشت کرد.

  کاشت مو به روش FUG

کاندیدای مناسب کاشت مو به روش FUG :


روش fug بیشتر مناسب افرادی است که ریزش موی دائمی دارند و از همه مهمتر این که باید در پشت سر تراکم موی بالای داشته باشند که مناسب پیوند مو باشند. به علاوه پوست سر باید دارای حالت ارتجاعی بوده و از خونرسانی مطلوب برخوردار باشد تا پس از برداشت نواری از سر، جراحت ایجاد شده موجب صدمه به پوست سر نشود. همچنین برای این عمل باید از سلامت جسمی کامل برخوردار باشید.

مراحل کاشت مو به روش FUG :


مرحله اول :

در ابتدا به کل پوست سر بی حسی موضعی اعمال می شود تا در طول عمل دردی احساس نشود سپس خط موی جلو مشخص می شود.

مرحله دوم :

در این مرحله پوستی نواری شکل باریکی از ناحیه بانک موی فرد برداشته می شود و بعد از آن ناحیه زخم با استفاده از تکنیک Closure Trichophytic بخیه می شود.

مرحله سوم :

در ادامه پوست برداشته شده را در زیر میکروسکوپ های حرفه ای، بدون نور و فاقد گرما قرار داده و فولیکول های مجزای 1 الی 4 تار مویی از این نوار پوستی جدا می کنند تا برای پیوند به نواحی بدون مو آماده شوند. استفاده از این میکروسکوپ های بدون گرما باعث جلوگیری از خشک شدن فولیکول ها می شود.

مرحله چهارم :

 کاشت فولیکول ها از طریق ایجاد شکاف های کوچک در پوست سر صورت می گیرد. این کار در عرض چند ساعت انجام می شود. از آنجایی که فولیکول های مو باید بسیار ظریف قرار داده شوند پزشک باید تجربه کافی در کاشت مو داشته باشد تا عمل با موفقیت انجام شود.

مرحله نهایی :

در انتها پس از عمل، محل کاشت و ناحیه برداشت مو پانسمان می شود و داروها و توصیه های بعد از کاشت مو به بیمار داده می شود.
معمولاً بیماران بعد از 24 الی 48 ساعت می توانند به کارهای روزمره خود ادامه دهند البته توصیه می شود تا 10 روز از انجام کارهای سنگین پرهیز شود.

کاشت مو به روش FUG

مزایای کاشت مو به روش FUG :


  • نتایج این روش دائمی است.
  • به دلیل استفاده از میکروسکوپ های حرفه ای بیش از 90 درصد از گرفت ها سالم باقی می ماند.
  • رشد موهای کاشته شده بسیار طبیعی خواهد بود. 

هزینه کاشت مو به روش FUG :


قیمت و هزینه این روش بستگی زیادی به شدت ریزش مو و وضعیت بانک موی فرد دارد. همچنین مهارت و تخصص پزشک جراح و انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو نیز در تعیین قیمت و هزینه کاشت مو به روش FUG تأثیر دارد.

لینک های مرتبط :

کاشت موی طبیعی | مراحل کاشت مو | انواع روش های کاشت مو | کاشت مو به روش SUT | کاشت مو به روش ترکیبی | کاشت مو به روش PRP

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید