ریزش مو بعد از کاشت

607
ریزش مو بعد از کاشت مو

ریزش مو بعد از کاشت :

یکی از مسائلی که باعث نگرانی افرادی که کاشت موی طبیعی انجام داده اند می شود مسئله ریزش مو بعد از کاشت است. افراد تصور می کنند که کاشت مو جواب نداده و موهای کاشته شده در حال ریختن هستند درحالی که این تصور غلط است و این امر یعنی ریزش مو بعد از کاشت کاملاً طبیعی بوده و دوره ایی موقتی دارد. سوالی که پیش می آید این است که دوره ریزش مو بعد از کاشت چه وقت شروع می شود و تا چه زمانی ادامه پیدا می کند؟

ریزش مو بعد از کاشت

در پاسخ به این سوال باید گفت که معمولاً ریزش مو بعد از کاشت از روز بیستم کاشت مو شروع می شود بخصوص اگر کاشت مو به روش fit و یا کاشت مو به روش fut انجام شده باشد. در این مدت یعنی در بیست روز اول کاشت، موهای کاشته شده از ترشحات بافتی تغذیه نموده و تا 2 میلی متر رشد می کنند و پس از آن شروع به ریزش می کنند. علت ریزش مو قطع تغذیه ی مویرگی است که برای ریشه ی مو اتفاق می افتد. این ریزش مو در برخی افراد ممکن است از روز سی و پنج ام به بعد اتفاق بیفتد. ریزش مو بعد از کاشت ممکن است خیلی زیاد به نظر برسد به طوری که تا روز چهلم بین هشتاد تا صد درصد موهای کاشته شده خواهند ریخت اما همانطور که گفته شد این روند طبیعی است و جای نگرانی ندارد. میزان ریزش مو در هر کس متفاوت خواهد بود و ممکن است در برخی افراد ریزش مو بعد از کاشت کمتر باشد اما بسیار نادر است.

پس از آن موها برای مدت 3 ماه به حالت خواب می روند و رشدی نخواهند داشت و پس از ماه چهارم مجدداً شروع به رشد می کنند و از حالت استراحت خارج می شوند. البته رویش موها امری تدریجی است و موها به طور همزمان باهم در نمی آیند. نتایج نهایی کاشت و رشد طبیعی موها بعد از 8 الی 9 ماه مشاهده می شود و در ماه 10 تا 12 شاهد تراکم موهای کاشته شده خواهید بود.

باید به این نکته اشاره کرد که عواملی مثل تغذیه بعد از کاشت مو و مراقبت های بعد از کاشت مو تأثیر بسزایی در رشد سریع تر موها، جلوگیری از ریزش مو و دستیابی به نتیجه بهتر خواهد داشت.

ریزش مو بعد از کاشت

لینک های مرتبط :
کلاه گذاشتن بعد از کاشت مو | مراحل رشد مو بعد از کاشت شستشو بعد از کاشت مو عوارض کاشت مو دلمه های بعد از کاشت مو | کاشت مو بدون بانک مو

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید