رابطه زناشویی بعد از کاشت مو

609

رابطه زناشویی بعد از کاشت مو :

بعد از کاشت مو ممکن است افراد سوالاتی از پزشک خود داشته باشند اما نتوانند در مورد آن صحبت کنند. یکی از این سوالات در مورد رابطه زناشویی بعد از کاشت مو است. اینکه آیا رابطه زناشویی بعد از کاشت مو محدودیت دارد؟ و یا اینکه ممکن است بر روی موهای کاشته شده تأثیر منفی داشته باشد؟

در این رابطه باید گفت که کاشت موی طبیعی نیز مانند سایر عمل های جراحی به مراقبت های قبل و بعد نیاز دارد که اگر این مراقبت ها رعایت نشود می تواند بر روی نتایج کاشت تأثیر بگذارد. بیمارانی که عمل کاشت مو را انجام داده اند باید بدانند که روابط زناشویی قبل و بعد از عمل دارای محدودیت هایی می باشد.

همانطور که در مقاله های قبل گفته شد، بعد از کاشت مو باید از انجام فعالیت های بدنی سنگین مثل ورزش خودداری کنید. رابطه جنسی نیز یکی از این موارد است که باید یک هفته قبل از کاشت و 7 تا 10 روز بعد از کاشت از آن پرهیز کنید. زیرا چنین فعالیت هایی باعث می شود که موهای کاشته شده دچار ریزش شده و یا سطح پوست سر دچار آسیب شود. رعایت نکات در برقراری رابطه زناشویی برای مردان بسیار مهم تر از زنان است و عدم رعایت آن آسیب های جدی در روند رشد مو و نگهداری دلمه های بعد از کاشت مو می گذارد.

رابطه زناشویی بعد از کاشت مو

دلایل منع رابطه زناشویی بعد از کاشت مو :

همانطور که گفته شد رابطه زناشویی بعد از کاشت مو و قبل از آن به شدت بر روی موفقیت عمل تاثیر می گذارد. حال سوالی که پیش می آید این است که رابطه زناشویی چه تأثیری بر روی موهای کاشته شده دارد که پزشکان توصیه می کنند که تا چند روز از آن پرهیز کنند؟

  • پزشکان توصیه می کنند که بعد از کاشت مو از هر گونه فعالیتی که باعث به نفس افتادن شما می شود دوری کنید زیرا در چنین حالتی اکسیژن  کافی به سلول های بدن نخواهد رسید و این می تواند باعث از بین رفتن فولیکول های تازه پیوند خورده شود. رابطه جنسی نیز از جمله فعالیت هایی است که باعث به نفس افتادن می شود.
  • رابطه زناشویی باعث بالا رفتن هیجان و صرف انرژی بسیار می شود و این امر موجب افزایش میزان تعریق شده و عرق کردن برای فولیکول های مو کاشته شده اصلاً مناسب نیست.
  • رابطه زناشویی بعد از کاشت مو شامل بسیاری از فعالیت های قلبی عروقی می شود. در واقع روابط زناشویی می تواند غلظت و جریان خون را تغییر دهد. بعد از کاشت مو باید از رقیق، غلیظ و کم شدن خون جلوگیری کرد. خون رسانی به بافت ها و قسمت پیوند خورده نباید دچار مشکل شود در غیر این صورت می تواند باعث از بین رفتن فولیکول های پیوند خورده شود.
  • همانطور که در بحث مراقبت های لازم بعد از کاشت مو گفته شد، نباید تا چند مدت هیچگونه فشاری به موی پیوند خورده وارد شود. اما در رابطه جنسی فعالیت های زیادی انجام می شود که در این حین ممکن است به سر و موهای پیوندی فشار وارد شده و باعث باز شدن بخیه ها و  پس خوردن پیوند مو شود و یا ممکن است همسرتان در حین رابطه موی شما را کشیده و باعث شود به راحتی فولیکول موی پیوند خورده در محل خود جابجا شده و از بین برود.

رابطه زناشویی بعد از کاشت مو

آیا خودارضایی بعد از کاشت مو جایز است؟

حال این سوال پیش می آید که آیا خودارضایی اثری مشابه رابطه جنسی بر موهای پیوند شده دارد یا خیر؟

باید گفت خیر؛ هر گونه فعالیتی که اثری روی سر نداشته باشد یا پوست سر را تحت فشار قرار نمی دهد و فشاری به گرافت ها وارد نکند بسیار ایمن تر است. بنابراین، خودارضایی هیچ خطری برای موهای کاشته شده ندارد. خودارضایی اگر در حالت مناسب و به صورت آرام انجام شود که آسیبی به پیوندهای مو وارد نکند مانعی ندارد. اگر چه خودارضایی به هیچ وجه توصیه نمی شود اما می تواند عملی ایمن تر از رابطه جنسی باشد.

چه زمانی می توان رابطه جنسی بعد از کاشت مو را از سر گرفت؟

برای شروع مجدد رابطه زناشویی بعد از کاشت مو ابتدا باید با پزشک خود مشورت کنید، اما به طور معمول 10 روز بعد از کاشت انجام فعالیت های جنسی بلامانع خواهد بود اما با این حال باید این کار را با احتیاط و آرام انجام دهید و از مالیدن سر و یا کشیدن شدید و فشار دادن روی پوست سر اجتناب کنید. پزشک همچنین پوزیشن مناسب را به شما آموزش خواهد داد. رعایت توصیه های پزشک قطعاً در روند درمانی شما بسیار مؤثر خواهد بود.

پوزیشن مناسب رابطه زناشویی بعد از کاشت مو :

نوع پوزیشن در رابطه زناشویی بعد از کاشت مو بسیار مهم است. بهتر است رابطه به گونه ایی انجام گیرد که سطح سر شما با زمین در تماس نباشد و مو و سر شما از زمین و یا جاهایی که بر سر فشار وارد می آورد، دور باشد. همچنین بهتر است مدت زمان رابطه کوتاه بوده و فعالیت بدنی آرام و ملایم باشد تا از هر گونه فشار بر بدن و سر جلوگیری شود. سعی کنید از تحرکات زیاد و تکان خوردن و خم شدن سر اجتناب کنید.

کنترل بر میل به روابط جنسی بعد از کاشت مو :

تغذیه می تواند روی کنترل بر میل جنسی تأثیر داشته باشد. غذاهایی مثل فلفل، پیاز، خرما، گوشت قرمز و غذاهای چرب می تواند باعث افزایش تحریک جنسی شما شود بنابراین از خوردن آنها پرهیز کنید. استفاده از دمنوش هایی مانند به لیمو می تواند به کاهش میل جنسی کمک کند. همچنین از پوشیدن لباس های تنگ در این مدت دوری کنید.

یکسری داروهای تقویتی بعد از کاشت مو مثل فیناستراید و ماینوکسیدیل تجویز می شود که باعث جلوگیری از ریزش موها و افزایش رشد گرافت ها می شود. این داروها بر روی میل جنسی تأثیر می گذارد و افراد را دچار عارضه بی علاقگی جنسی می کند. اکثر خانم ها و آقایانی که برای درمان الگوی های طاسی خود از این داروها استفاده می کنند، میل جنسی آنها نسبت به گذشته کاهش شدیدی پیدا کرده است. البته بعد از قطع این داروها میل جنسی دوباره به فرد باز خواهد گشت.

کلینیک کاشت مو در تهران

لینک های مرتبط :
ریزش مو بعد از کاشت | کلاه گذاشتن بعد از کاشت مو شستشو بعد از کاشت مو | مصرف مشروبات الکلی بعد از کاشت مو | سیگار کشیدن بعد از کاشت مو | بعد از کاشت مو چگونه بخوابیم

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید