دلمه های بعد از کاشت مو

1242
دلمه های بعد از کاشت مو

دلمه های بعد از کاشت مو :

یکی از عوارض کاشت مو ، بوجود آمدن دلمه های بعد از کاشت مو در پوست سر در محل برداشت و کاشت مو است که جای نگرانی ندارد زیرا مسئله ای طبیعی است و موقتی بوده. کراست یا دلمه بدلیل ترشح سرم منعقد کننده خون از اطراف گرافت ها و همچنین به عنوان بخشی از فرآیند ترمیم شکاف ایجاد شده در پوست سر جهت پیوند فولیکول های پیوندی رخ می دهد.

دلمه ها معمولاً بین 15 تا 20 روز روی سر وجود دارند اما این دلمه ها کوچک بوده و اکثراً زیاد جلب توجه نمی کنند. اما نباید به این دلمه ها بی توجه بود و باید مراقبت های لازم بعد از کاشت مو را در این زمینه حتماً رعایت کرد زیرا این دلمه های پوستی به محور مو می چسبند و خطر ریزش فولیکول های موی تازه کاشته شده را در طول 6 تا 10 روز بعد از عمل افزایش می دهند.

دلمه های بعد از کاشت مو

سیر کامل بوجود آمدن و از بین رفتن دلمه های بعد از کاشت مو :

در روز اول بعد از کاشت مو ، در منطقه کاشت و برداشت مو دلمه تشکیل می شود و ممکن است اندکی درد و التهاب داشته باشید اما به هیچ وجه دلمه ها را دستکاری نکنید و برای جلوگیری از عفونت کردن دلمه ها حتماً آنتی بیوتیکی که توسط دکتر تجویز می شود را مصرف کنید. از روز ششم به بعد دلمه ها کوچکتر شده و رو به بهبود خواهند بود و با رعایت نکاتی که در ادامه خواهیم گفت تا دو هفته بعد از عمل این دلمه ها به طور کامل از بین خواهند رفت.

درمان دلمه های بعد از کاشت مو :

معمولاً دلمه های بعد از کاشت مو تا چند روز روی سر و پیشانی باقی می مانند و سپس خود به خود خوب می شوند اما بدلیل ظاهر ناخوشایندی که روی سر ایجاد می کنند، اغلب افراد می خواهند تا از طریق روش هایی این دلمه ها را زودتر درمان کنند. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که اگر دلمه ها خوب نشوند، احتمال ایجاد عفونت زیاد است و می تواند مشکلات زیادی را بوجود آورد. بنابراین اگر با افزایش میزان دلمه ها و بدتر شدن وضعیت آنها ( خونریزی و جراحت ) مواجه شدید، حتماً به پزشک خود اطلاع دهید.

دلمه های بعد از کاشت مو

برای بهبود و درمان دلمه های بعد از کاشت مو روش های مختلفی وجود دارد از جمله :

  • اسپری کردن آب بر روی سر و مرطوب نگه داشتن پوست سر بعد از کاشت مو
  • استفاده از آنتی بیوتیک از عفونت و بستن دلمه ها بعد از کاشت مو جلوگیری می کند.
  • استفاده از ژل آلوئه ورا که باعث سریعتر ریختن زخم می شود.
  • استفاده از روغن های مرطب کننده در روند کاهش جراحت و دلمه ها بسیار مؤثر است.
  • شستشو و تمیز کردن مرتب با استفاده از شامپوی مخصوص باعث جلوگیری از دلمه بستن زخم در اطراف محور مو می شود.
  • با ماساژ ناحیه پیشانی و استفاده از کمپرس سرد بر روی پیشانی به مدت 10 دقیقه و روزی 3 الی 4 بار می توان دلمه ها را زودتر بهبود داد.
  • از مصرف غذاهایی که باعث رقیق شدن خون می شوند خودداری کنید زیرا ممکن است باعث خونریزی دلمه ها شود.
  • در هنگام خواب بهتر است سر رو به سمت بالا نگه دارید که باعث بهبود وضعیت دلمه ها شود.

دلمه های بعد از کاشت مو

لینک های مرتبط :
کلاه گذاشتن بعد از کاشت مو سیگار کشیدن بعد از کاشت مو شستشو بعد از کاشت مو |  تغذیه بعد از کاشت مو عوارض کاشت مو | کاشت ریش و سبیل | کاشت مو بدون بانک مو  

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید