خونریزی بعد از کاشت مو

952
خونریزی بعد از کاشت مو

خونریزی بعد از کاشت مو :

همانطور که می دانید کاشت موی طبیعی امروزه یکی از روش های رایج برای درمان طاسی و ریزش موی شدید است. کاشت مو یک نوع جراحی با تهاجم پایین است اما همانند سایر جراحی ها نیز عوارضی دارد. یکی از رایج ترین عوارض کاشت موی طبیعی ، خونریزی بعد از کاشت مو است که یک امر طبیعی بوده و تمامی افراد دچار آن می شوند.

 خونریزی بعد از کاشت مو

پس از اتمام عمل کاشت مو در ناحیه اهدا کننده و یا ناحیه پذیرنده در پوست سر با مقدار کمی خونریزی مواجه خواهد شد. باید گفت که خونریزی بعد از کاشت مو اگر به اندازه معمول بوده و بیش از حد نباشد، می تواند مفید هم باشد. درواقع وجود مقداری خونریزی در لبه‌ هایی که برای زدن پیوند برش داده شده اند، می تواند مثل یک چسب عمل کند تا بخش پیوندی را سر جایش نگه‌ دارد. یعنی فولیکول‌ های موی کاشته شده‌، با این چسب خونی بطور کامل در سر جای خود تثبیت می‌ شوند. با خونریزی بعد از کاشت مو خون در معرض هوا قرار می‌ گیرد و این امر منجر به لخته‌ شدن خون می‌ گردد. سپس خون لخته‌ شده باعث مهر و موم شدن زخم باز شده و موجب بهم آورده شدن سریع‌ تر لبه‌ های زخم می‌ شود. این چسب طبیعی کمک می‌ کند تا زخم را به یکدیگر برساند و چهارچوبی بسازد که بر روی آن سلول‌ های اطراف زخم به درون آن رشد نمایند و هر چه زودتر بهبودی حاصل شود.

درمان خونریزی بعد از کاشت مو :

بر اساس مطالعات انجام شده حدود 37% از بیماران در حین عمل های جراحی به شدت خونریزی می‌ کنند اما خونریزی های شدید در طول کاشت مو شایع نیست و اغلب در نتیجه اشتباه جراح یا بی تجربگی او رخ می‌ دهد. اگر بعد از کاشت مو دچار خونریزی بیش از حد شدید حتما به پزشک خود اطلاع دهید اما مقدار اندکی خونریزی بعد از کاشت مو عارضه ایی طبیعی است و نیاز به درمان ندارد و خود به خود برطرف خواهد شد.

خونریزی بعد از کاشت مو

شب بعد از جراحی یا تا چند روز بعد از آن خونریزی خواهید داشت. روز اول کلینیک زخم را پانسمان می کند. این پانسمان تا حدی بر پوست سر فشار وارد می‌ کند و همین امر باعث کاهش خونریزی شده و خونریزی احتمالی را به خود جذب می‌ کند. اگر خونریزی بیمار ساعت‌ ها پس از پایان عمل و بطور مشخص پس از ۲۴ ساعت همچنان ادامه داشته باشد، احتمالآً تا بند آمدن خونریزی، برای یک روز دیگر بستن پانسمان تجویز می شود اما اگر بیمار دیگر خونریزی نداشته‌ باشد، احتیاجی به پانسمان مجدد نخواهد بود.

در هفته اول برای کاهش هرگونه خونریزی می توانید از کیسه یخ استفاده کنید. با این همه، از قرار دادن کیسه یخ به طور مستقیم روی منطقه پیوند خودداری کرده و آن را فقط روی پیشانی یا قسمت پشت سرقرار دهید. همچنین برای یک هفته از انجام اعمالی که می تواند باعث خو‌نریزی در محل کاشت مو شود خودداری کنید، مثل کارهای سنگین که نیاز به زور زدن و فشار آوردن زیاد دارد، حرکات سریع و سرفه‌ های شدید و خم شدن زیاد در حالت ایستاده مانند بستن بند کفش یا برداشتن اجسام از روی زمین. همچنین عدم رعایت مراقبت های لازم بعد از کاشت مو نیز می تواند باعث بروز خونریزی و عوارض شدید بعد از کاشت شود.

عوارض کاشت موی طبیعی

لینک های مرتبط :
سیگار کشیدن بعد از کاشت مو | کلاه گذاشتن بعد از کاشت مو شستشو بعد از کاشت مو | داروهای تقویتی بعد از کاشت مو رابطه زناشویی بعد از کاشت مو | مراقبت بعد از کاشت مو fit

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید