کاشت مو

626
کاشت مو

کاشت مو

کاشت مو به شیوه‌های مختلفی انجام می‌شود که نیازمند مطالعه دقیق از سوی بیمار و در نظر گرفتن خطر‌های جانبی آن است.کاشت مو  و کلا جراحی کاشت مو با هدف بازیابی مو در نواحی طاس و کم پشت انجام می شود. اگر سه ناحیه جلوی سر، بالای سر و فرق سر همزمان طاس باشند، طاسی کامل و درجه هفت محوب می شود. این افراد معمولا بانک موی کافی هم ندارند و پشت سرشان یک نوار نازک شبیه نعل اسیب مو دارند و نمی توانند کاندید مناسب برای کاشت مو محسوب شوند.

دو روش مهم در کاشت مو وجود دارد روش اول کاشت مو fut یا همان روش جراحی و روش دوم کاشت مو fit یا روش غیر جراحی است.روش FUT گرچه تراکم بالایی به موها می‌دهد اما اغلب مردم به خاطر داشتن جراحی از آن دوری می‌کنند و به دنبال روش‌های غیر جراحی می‌روند اما نمی‌دانند که روش‌های غیر جراحی تراکم خوبی ندارند

آیا  کاشت مو عوارضی هم دارد؟

اگر کاشت مو توسط متخصص پوست و موی با تجربه و آشنا به جزئیات بیماری های پوست و مو و با رعایت شرایط استاندارد فیزیکی و استریلی انجام شود، عارضه ای در پی نخواهد داشت ولی پس از کاشت تعدادی عوارض موقت وجود دارند؛ ازجمله تورم خفیف در پیشانی که با تنظیم حالت نیمه نشسته در حین خواب برای چند شب اول و کمپرس سرد بلافاصله پس از کاشت مو قابل بهود است. درد در منطقه دهنده یا گیرنده مو هم که اغلب خفیف و زودگذر است و با مصرف داروهای مسکن برطرف می شود.

بهترین روش کاشت :

روش های مختلفی برای کاشت وجود دارند. پیش از هر اقدامی، لازم است طی جلسه ای که بیمار با پزشک خود دارد، بر اساس وضعیت ریزش مو، نواحی اهدا کننده، اندازه، کمیت و کیفیت موها و همچنین هزینه انجام کار بهترین تصمیم برای اتخاذ روش مناسب کاشت گرفته شود. معمولا در یک جلسه حداکثر حدود 1500 تا 2 هزار گرافت (معادل 4 هزار تا 5 هزار تار مو) می توان برداشت و کاشت کرد.

دو روش مهم در کاشت مو وجود دارد روش اول FUT یا همان روش جراحی و روش دوم FIT یا روش غیر جراحی است. روش FUT گرچه تراکم بالایی به موها می‌دهد اما اغلب مردم به خاطر داشتن جراحی از آن دوری می‌کنند و به دنبال روش‌های غیر جراحی می‌روند اما نمی‌دانند که روش‌های غیر جراحی تراکم خوبی ندارند.

روش ترکیبی کاشت زمانی استفاده می‌شود که فرد دارای طاسی وسیعی باشد و تنها از روشFIT  یا FUT سطح طاسی به طور کامل پوشش داده نشود. در این روش ۲۵۰ تا ۴۰۰۰ گرافت که چیزی حدود ۵۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ تار مو را شامل می شود، با موفقیت کاشته می شوند. از آن جایی که این روش ترکیبی از روش جراحی FUT و روشFIT  است، تمامی معایب و مزایای آن ها را شامل می شود.کاشت مو به روش ترکیبی در طی دو روز انجام می گیرد که در روز اول روشFIT  و در روز دوم به طور معمول روشFUT  انجام می گیرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید