خانه بلاگ کاشت مو به روش FIT (یک روز با بیمار)

کاشت مو به روش FIT (یک روز با بیمار)

523
کاشت مو دکتر خسرویانی

کاشت مو به روش FIT (یک روز با بیمار) :

بیمار امروز آقای ٣٢ ساله ای است که وسعت طاسی ارثی مردانه ایشان کامل بوده و روی سر کامل خالی بوده و نیاز به حداقل ۴ مرحله کاشت مو داشتند. عمل امروز ایشان به صورت کاشت مو به روش ترکیبی بوده به این معنی که ابتدا از پشت سر به صورت جراحی برداشت و کاشت می شود ( روش FUT ) و در ادامه مو را به یکی از روش های کاشت مو یعنی روش FIT از پشت سر ایشان به صورت غیر جراحی برداشت می کنیم. تفاوت هر دو روش تنها در نحوه برداشت و جداسازی موهای بانک مو می باشد و کاشت آن یکی می باشد. مریض قبل از ورود به اتاق عمل، توسط دکتر خسرویانی و تیم جراحی ویزیت مجدد شده و نحوه انجام عمل برای ایشان مجددا توضیح داده شد.

مراحل انجام کاشت مو توسط دکتر خسرویانی :

دکتر پس از تزریق داروی آرامبخش و بی حس کردن محل جراحی اقدام به برداشت فلپ مورد نظر کردند. عمل جراحی به نحو خوبی پیش رفت و فلپ به اندازه ٢٨سانتی متر در ٢سانتی متر از سر بیمار برداشت شد و بلافاصله اقدام به بخیه کردن محل مورد نظر کردند. جراحی به صورت کامل و بدون هیچ مشکلی انجام شد به نحوی که بیمار مورد نظر متوجه هیچ گونه درد و اذیتی از ناحیه برداشت نشده و فلپ توسط تیم کات به گرافت های مورد نیاز تقسیم شد و توسط پرسنل کاشت مو شروع به کاشت شد. کاشت گرافت های جراحی خیلی خوب پیش رفت و تعداد ٢٨٠٠ گرافت از این روش برداشت و کاشت شد پس از تایم ناهار و استراحت انجام عمل دوم ایشان یعنی روش FIT شروع شد. از آنجایی که موهای ایشان بسیار ضعیف بود بنابراین به روش FIT یا همان غیر جراحی نتوانستیم تعداد مورد نیازی که برای سرشان پیش بینی می کردیم را برداشت کنیم و در این روش تعداد ٨٠٠ گرافت برداشت و در قسمت های مورد نیاز سر کاشت کردیم. این در مواردی مثل ایشان است که وسعت طاسی سر بسیار زیاد می باشد و بانک مو محدود می باشد.

روش FIT

مبنای کاشت مو را بیشتر در قسمت جلوی سر بیمار می گذاریم و سعی می کنیم یک سوم جلوی سر بیمار را پر تراکم کاشت انجام دهیم که بد از عمل کاشت مو تغییر چهره محسوسی را بیمار احساس کند و بعد از کاشت که تمام موهای کاشته شده رشد کامل را خواهند کرد وقتی موهای جلوی سر را کمی بلند نگه داریم و موها را به سمت بالا حالت دهیم حتی نواحی کم پشتی پشت سر هم کاور می شود و دیگر منظره بدی ایجاد نمی شود. در کاشت مو به روش ترکیبی به طور کلی ٣۶٠٠ گرافت را توانستیم از بانک موی ایشان برداشت و کاشت را انجام دهیم و دکتر بعد از معاینه از موهای بدن (سینه) ایشان تصمیم گرفتند که مقدار باقی مانده از گرفت ها را به کمک برداشت مو از بدن بر روی سر کاشت کنند که به آن کاشت مو به روش BHT می گویند. برداشت مو از بدن بیمار هم نیز همانند سر انجام می شود ابتدا موهای سینه را با ماشین زده و مقداری آمپول بی حسی به ناحیه برداشت تزریق کرده و برداشت از بدن به صورتی که تکنسین کاشت موها را به صورت تک به تک از ریشه برداشت می کند و بعد از اتمام برداشت کاشت را شروع می کند و در نهایت تعداد ۴٠٠ گرافت توانستیم از موهای بدن مریض برداشت کنیم و کاشت را به اتمام برسانیم لازم به ذکر است که موهای سینه آقایان به دلایل هورمونی در بعضی از افراد تنها بین ۵-۶ سال ماندگاری دارد و با توجه به اینکه موهای کاشته شده به هیچ عنوان ریزش ندارد اما موهایی که از بدن فرد برداشت می شود ممکن است بعد از چند سال ریزش داشته باشد بنابراین گرافت هایی که از بدن برداشت می شود به صورت خیلی حرفه ای لابه لای موهای کاشته شده کاشت می شوند تا حتی بعد از ریزش احتمالی خیلی در چهره و زیبایی بیمار تاثیر آنچنانی نداشته باشد.

بعد از کاشت مو به روش FIT در کلینیک کاشت مو دکتر خسرویانی :

در پایان عمل کاشت مو به روش FIT کلینیک دکتر خسرویانی ضمانت نامه ای می دهد مبنی بر اینکه هر اتفاقی تا چندین سال حتی نیز بعد از کاشت برای موهای کاشته شده بیافتد کلینیک کاشت مو دکتر خسرویانی ضامن این است که به صورت رایگان ترمیم را انجام دهد. در پایان عمل ناحیه برداشت مو از بدن بیمار هم مانند ناحیه برداشت پشت سر با پماد سیلور پانسمان می گردد و فردای روز عمل که برای شست و شو و تعویض پانسمان مراجعه می کنند پانسمان روی سینه باز می شود و دیگر نیازی به پانسمان مجدد نمی باشد.

روش FIT 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید